Turris Turnu Magurele a fost invinsa in amicalul cu CSA Steaua Bucuresti | Echipele de start

Data 23 ian.. 2020, categoria Teleorman Sport, Sport national, Fotbal Ligi superioare

Turris Turnu Magurele a pierdut primul amical al anului impotriva celor de la CSA Steaua Bucuresti, meci disputat in Ghencea, scorul a fost 1-0 pentru gazde dupa golul inscris de Nitu in minutul 78 al partidei! Erik lincar a fost impresionat de forta celor de la CSA Steaua si intr-un interviu pentru Prosport.ro acesta ii numeste, Monstrul Ligii 4 Bucurestene.

Dupa acest meci Turris a revenit  în cantonamentul de la Izvorani, iar în următoarea perioadă are stabilite încă doua  meciuri amicale. Sâmbătă, de la ora 11:30, o va întâlni la Cernica pe SCM Gloria Buzău iar pe 8 februarie o întâlneşte pe Flacăra Horezu. Meciul cu Petrolul Ploiesti programat initial pe 30 ianuarie a fost anulat.

CSA STEAUA: Meilă – M. Neagu, Bactăr, C. Mihai, Ad. Ilie – Mihăescu, Andr. Neagoe, Val. Niculae, Robu, Fl. Răsdan – Elek
Rezerve: Iancu – Val. Bărbulescu, Enceanu, Băjenaru, Vl. Niţu, Antohi, Ban, Al. Zaharia.

TURRIS: David Dutu- Buleica ,Mitrea,  Parvulescu, Matei, Pana, Moisie, Ciobanu, Serediuc, Haita, Sergiu Negrut

Repriza 2, Turris: Petrisor Dragos ( ex-Unirea Bascov), Samson, Calintaru, Salcianu, Ispas, Cioinac, Paturca, Ciobanu, Tescan, Neacsu(ex-Daco-Getica, Voinea( ex-Ripensia Timisoara)