Turris Turnu Magurele a obtinut doar un punct in confruntarea cu Metaloglobus Bucuresti

Data 05 sept.. 2020, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Astazi a avut loc etapa a doua a ligii secunde de fotbal, Turris Turnu Magurele  a obtinut decat un punct in confruntarea cu Metaloglobus Bucuresti, dupa ce au avut  om in plus si 2-0 pe tabela. Turris a inceput bine partida, a presat iar in minutul 19, Coman de la oaspeti a avut o intrare urata la Barboianu si a primit cartonasul rosu. Turnenii au deschis scorul prin Albert Voinea in minutul minutul 30, dupa o pasa perfecta a lui Ionut Cioinac, in minutul 54, acelasi Voinea este faultat in careu si Pana marcheza pentru 2-0.In minutul 69, Claudiu Herea marcheaza pentru 2-1 dupa o nesincronizare intre Pirvulescu si Buleica, iar in minutul 80, Ovidiu Herea aduce egalarea cu un sut din lovitura libera de la 30 de metri, dupa o gafa mare de portar. Scor final, 2-2 si Turris acumuleaza un singur punct dupa doua etape.

Turris Turnu Magurele: Duțu – Mitrea,  Bărboianu, Pîrvulescu, Salcianu, Cioinac, Pană (cpt.)Niță, Voicu, Mihai, Voinea

Au mai intrat: Buleica, Tegle, Blanaru si Butoiu

Rezerve: Ioniță, Buleică, Blănaru, Țegle, Butoiu, Neacșu, Nicola
Antrenor: Erik Lincar