TURRIS TURNU MAGURELE A PIERDUT AMICALUL CU PROGRESUL SPARTAC

Data 20 feb.. 2020, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Astazi, pe o ploaie patrunzatoare, Turris a sustinut pe propriul teren ultimul amical inaintea derby-ului cu Rapid Bucuresti. Erik Lincar a trimis in teren o echipa experimetala si a pierdut meciul cu scorul de 2-1. Oaspetii au deschis scorul in minutul 19 prin capitanul Stanciu cu o minge liftata peste portarul turnnean,  Bogdan Matei a egalat dupa pauza (74′) iar golul decisiv  al progresistilor  fost marcat chiar in ultimul minut de joc de Florin Geana.

Turris Turnu Magurele:

Petrișor- Buleică, Salcianu, Matei, Mitrea, Moisie, Pațurcă, Haită, Serediuc, Tescan, Negruț

Au mai jucat: Dutu- Pape Gasame.

Progresul Spartac

Raduta – Parfeon, Leafu, Acasandrei, Sandru – Boiangiu, Geana, Donca, Milea – Stanciu, Bodea. Dupa pauza au mai intrat Iani, Petcu, Matei, Lixandru, Dorobantu, Grigore, Voican, Cazaciuc, Brocea.