Turris Turnu Magurele a ratat o mare șansă de a-și asigura măcar locul la baraj

Data 28 iul.. 2020, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Turris Turnu Magurele a pierdut primul meci pe propriul teren din acest sezon, 0-1 cu CS Mioveni dupa o greseala ca in curtea scolii comisa de George Calintaru. Dupa un inceput ezitant al ambelor echipe, fara mari ocazii de gol si cu un fotbal inchis, Ionut Radescu il intoarce ca in curtea scolii pe Calintaru si marcheaza pentru 1-0, minutul 30, mai mult, in minutul 39, Sergiu Negrut vede direct cartonasul rosu dupa o lovitura cu cotul. Antrenorul gazdelor reactioneaza tarziu si face primele schimbari in minutul 60, Tescan intra in locul lui Serediuc, iar Calintaru ii lasa locul lui Alin Buleica care intra foarte motivat si cu o mare pofta de joc. Gazdele au fortat egalarea si au impins jocul catre poarta lui Croitoru insa nu au reusit sa marcheze si Turris sufera prima infrangere din acest sezon pe propriul teren. In opinia noastra, jucatorul partidei a fost Marin Pirvulescu. Turris Turnu Magurele cade pe locul 4, cu 25 de puncte si nu mai sta la mana ei pentru ultima etapa.

În ultima etapă a play-off-ului, CS Mioveni joacă acasă cu Petrolul, iar Turris  are meci la Rapid, în Regie. Campionii FC Argeș joacă acasă cu UTA. Toate partidele au loc duminică, 2 august, de la ora 18:30.

Turris Oltul: Duțu – Călințaru (Buleică 60′), Sălcianu, Ct. Pîrvulescu, Fl. Mitrea – Sil. Pană (cpt.), Cioinac (Alb. Voinea 86′) – Haită – Serediuc (Tescan 60′), Sg. Negruț, Ad. Voicu
Rezerve neutilizate: Aur. Păun – Nwabueze, Bg. Matei, Rob. Neacșu