Turris Turnu Magurele castiga la Daco-Getica si este lider in Liga 2

Data 10 aug.. 2019, categoria Fotbal Ligi superioare

Turris Turnu Magurele castiga la Daco-Getica Bucuresti si este lider in Liga 2, desi au trecut doar doua etape din noul sezon.

Astazi, de la ora 11:00 a avut loc etapa a doua a ligii a 2 a. Echipa din Turnu Magurele s-a deplasat in Colentina pentru duelul cu Daco-Getica Bucuresti, echipa condusa de fostul antrenor de la malul Dunarii, Marius Baciu. Meciul a fost unul destul de echilibrat pana in minutul 81 cand fundasul central Denis Ispas deschide scorul. Cei de la Daco-Getica au riscat pe finalul jocului pentru a obtine egalarea dar au mai primit un gol in minutul 88, gol reusit de Dragos Tescan care inchide tabela in prelungiri, minutul 91 pentru un scor de mneprezentare, 0-3 si echipa turneana este lider in liga 2 cu 6 puncte si un golaveraj de 5-0.