Turris Turnu Magurele, victorie de moral inaintea derby-ului cu Rapid

Data 12 sept.. 2020, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Turris Turnu Magurele a reusit sa obtina prima victorie din acest sezon, 5-0 la Targiu Jiu, golurile echipei lui Linkar au fost marcate de Voinea(2), Nita(2) si Blanaru. Scorul pauzei a fost de 1-0 pentru turneni, dar dupa pauza a existat o singura echipa pe teren, turnenii reusind sa marcheze nu mai putin de 4 goluri. Denis Ispas a fost schimbat in primele minute ale partidei dupa ce a acuzat o accidentare.Cu aceasta victorie, Turris acumuleaza 4  puncte dupa 3 etape. Pentru Turris urmeaza inca o partida in deplasare, in Regie cu Rapid.

Turris Turnu Magurele: Duțu – Buleică, Sălcianu, D. Ispas,Mitrea, Pană (cpt.), Cioinac, Liv. Mihai , Voinea,  Voicu, Sima
Rezerve: D. Ioniță – Ad. Niță, Blănaru, Țegle, Butoiu, Rob. Neacșu, Nicola, Bg. Matei, Ct. Pîrvulescu
Antrenor: Erik Lincar