Turris Turnu Măgurele, victorie uriașă la Arad

Data 09 iul.. 2020, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Turris Turnu Măgurele a câștigat partida din deplasare de la liderul Uta Arad. Cu această  victorie, turnenii acumulează 24 de puncte si se instalează pe pozitia secundă a clasamentului, direct promovabil. Turris a început greu partida si a primit gol in minutul 3, dupa o gresela a lui Voicu, Tescan a marcat pentru 1-1 (21′), aradenii au marcat pentru 2-1 prin Buhaceanu in minutul 30, iar S. Pana a egalat la doi chiar înainte de finalul primei părți.  Albert Voinea a marcat pentru 3-4 din lovitură de la 11 metri, obtinuta de Adrian Voicu(54′) însă  Bustea a egalat la 3 in minutul 58 cu un sut frumos de la 25 de metri. Golul victoriei a fost marcat de F. Haita in minutul 89 dupa o grava eroare in apararea aradenilor. Cu această victorie, Turris ia o optiune serioasa pentru promovarea in Liga 1.

Turris Turnu Măgurele: Duțu- Mitrea, Ispas, Pîrvulescu, Călințaru, Cioinac, Pană, Haită, Tescan, Voicu, Voinea

La finalul meciului de pe Motorul, Laszlo Balint a stat minute bune pe teren cu antrenorul adversarilor, Erik Lincar, pentru a discuta desfășurarea partidei și a-i spune toate nemulțumirile sale. Captură foto: DigiSport