Unirea Branceni a terminat la egalitate meciul din turul barajului de promovare

Data 15 iun.. 2019, categoria Fotbal Liga IV

Dupa cum bine stim astazi a avut loc turul barajului de promovare in liga 3. Campioana din Teleorman a primit replica celor din Dolj, Tractorul Cetate.

Meciul a inceput cu tatonarea  celor 2 echipe dar fara ocazii mari de gol. 0-0 pauza si in repriza a 2 meciul s-a deschis, cei din Branceni incercau sa construiasca spre poarta celor din Cetate iar doljenii au avut cateva contraatacuri foarte bune dar portarul Alexandru Oprea a fost la post. De cealalta parte gazdele de la Branceni au ratat ocazii mari prin Turcin 71 si Fluerica cu ocazie rarisima din 2 metri trimite cu capul  pe langa poarta. La finalul celor  2 reprize de joc scorul a fost alb, 0-0 si Branceni merge peste o saptamana in Dolj unde speram ca va obtine cel putin un egal cu goluri.

Echipa trimisa in teren de Marian Botea a fost urmatoarea: Oprea- Preda, Mitroi, Ghebaura, Olteanu, Constantinescu, Dragu, Buca, Turcin, Grosu, Fluerica

CETATE: Sălceanu – Cristea, Ciobanu, Doman, Țuculeanu, Dragomirescu, Brebenel, Ochea, Saixu, Puțintelu, Sărăcin. Au mai intrat: Sîrbu, Vasilică, Mișu și Petriș

10 comentarii pentru acest articol

• Teresport

Mijloc zero.. atac zero…cetate-zbrceni 2-0 retur cine sa bata… progresul smardioasa…

• ion

adevarat ca nu au mijloc, totusi au avut ocazii mari, stau bine in aparare, era o vorba, apararea iti garanteaa un punct, portarul oprea imperial

• corbu

buca cam suspect nu a dat 5 pase annainte si loviturile libere numai peste ca asa trebuia si cprnere tot el batea ca era scund nu mergea an careu …asa ai trebuie lui comanescu si botea ca au aruncat cu banii tot campionatul sa fie campioni de carton

• babi

Corbu astia suntem, noi nu suntem ca buzescu daca facem un meci slab sa dam vina pe jucatori si sa ii schimbam in minutul 20, asta e campionatul din TR,oricum cu echipa asta au ratat ocazii destul de clare

• Asd

Da la aia de la tractoru ati vazut ceva in joc? Au avut vre-o 15 minute bune, putea sa fie lejer 2-0 pt brinceni pe final

• Mosteni

Cum a ajuns Branceni sa joace direct în liga 4 anul trecut? E corect?

• Mosteni

La fel și Zimnicea?
    Adică Prodan face ce vrea el.

• ion

Nu inteleg de unde atata lume retarda.ta in teleormanul asta, odata ce este permisa cesionarea locului care e problema voastra ? La fel si tuuris cand a venit badoi a luat locul lui salcia asa ca cititi regulamentul si nu mai latrati a prosti

• 123

Păi de la faptul că va dati mari pe aici si voi nu ati parcurs toate etapele, asa cum e corect. Va infiintati 2 ani, apoi dispăruți 3.

• 123

Ati concesionat locul de la Vartoape, care nu era în liga 4. Asta sunteti voi marea echipa de la Branceni, care 3 ani dispare și 2 cumpara locuri.