Victorie pentru FCM Alexandria în meciul de azi cu Unirea Bascov. Rezultatele celorlalte meciuri amicale

Data 04 feb.. 2018, categoria Baschet

radu florin alexandriaFCM Alexandria a câștigat primul meci amical din cantonamentul de la Curtea de Argeș în fața echipei Unirea Bascov. Scorul final a fost 2-1, după ce la pauză a fost 1-1. Pentru formația pregătită de Marius Stoica au marcat Barbălată în minutul 5 și Radu în minutul 71. Următorul meci amical este miercuri cu FC Argeș. Călin și David Adelin sunt ușor accidentați și au fost menajați azi.

FCM Alexandria: Olteanu – Sârbu, Floricel, Ciocoteală, Gheorghe, Mitran, Calofir, Radu, Căpățână, Desculțu, Barbălată

Au mai jucat: Cristică, Boșoteanu, Vîlcică, Terci, Vîrtej, Constantinescu, Oprescu