Victorie pentru Turris Turnu si infrangere pentru CSM Alexandria in meciurile de azi

Data 16 nov.. 2018, categoria Fotbal Ligi superioare

O veste buna si alta rea in aceasta etapa cu numarul 13 din Liga 3, seria 3. Turris Oltul Turnu Magurele a castigat in deplasare la CSU Craiova 2 cu 3-0 si asteapta cu mare interes meciul de maine dintre Unirea Bascov si Flacara Horezu iar o victorie a gazdelor i-ar putea readuce acolo unde le este locul, adica pe prima pozitie a clasamentului, pe elevii lui Erik Lincar. Vom reveni maine cu detalii de la meci inclusiv echipa noastra.

In celalalt joc in care a fost implicata o echipa din Teleorman, CSM Alexandria a pierdut cu 0-2 la ACSO Filiasi iar acum ocupa pozitia 10 cu 17 puncte. Echipa pregatita de Sorin Albeanu si Cristi Pirjolea a inceput slab meciul dandu-le prilejul gazdelor sa marcheze in minutele 6 si 17. Apoi, formatia noastra a avut reactie si a irosit o mare ocazie prin Moldovan in minutul 35 care a ratat cu capul din 6 metri. Dupa pauza Radu si colegii lui au intrat mult mai motivati pe teren si au dominat toata repriza secunda insa fara a modifica scorul de pe tabela. Au ratat prin Vintila, Sarbu sau Moldovan.

CSM Alexandria: Olteanu – Sarbu, Ciocoteala, Bosoteanu, Gheorghe – Vilcica, Mitran, Radu – Cimpanu, Descultu, Moldovan

Au mai intrat: Terci, Vintila, Matei, Gherghiceanu