Sporting termina anul in genunchi. Victorii la limita pentru Alexandria si Turnu Magurele la final de tur

Data 17 Noi. 2017, categoria Fotbal Ligi superioare

petrolul - fcm alexandria 4 radu florinFCM Alexandria si Vointa Turnu Magurele s-au impus in deplasare, in ultima runda din acest an din Liga 3.

Alexandrenii s-au impus cu 1-0 pe terenul satelitului Astrei, prin golul lui Terci din minutul 9, iar Vointa a castigat cu acelasi scor la Mioveni II , victoria fiind adusa de Ontel, in penultimul minut de joc, din penalty.

Cea de-a treia echipa a Teleormanului din Liga3, Sporting Rosiori, a pierdut din nou acasa cu Flacara Moreni, 0-1, si termina anul in subsolul clasamentului.