Voința Turnu Măgurele a terminat la egalitate meciul de azi cu Dinamo U19

Data 10 Feb. 2018, categoria Fotbal Ligi superioare

Amical-_-Turnu-Magurele---Dinamo-2000-_-Poza-principalaVoința Turnu Măgurele a terminat la egalitate meciul amical de azi cu Dinamo U19 disputat la Izvorani, scor 2-2. Pentru formatia noastră au marcat Mamadou și Moise, iar pentru adversari Mitracu și Răduceanu. Trebuie spus că echipa noastră a avut o evoluție bună și au condus cu 2-1 la pauză. După sfârșitul celor 45 de minute, antrenorul Mugur Cornățeanu a folosit mai mulți jucători noi care se află în probe.

Vointa Turnu Magurele: Sălăjan – Marioara, Suciu, Prodan, Mitrea – Nicolae, Chebac, Mihaiu, Ilai – Mamadou, Moise

Dinamo 2000:
Portar Fara – fundasi, Oltay, Motroc, Neagu, Mișelaricu – mijlocași Mitracu, Cretu, Lazar, Brocea, Magureanu – atacant Raducanu.
Rezerve: Cheia, Zamfir, Rogojan, Demici, Brat Carlos, Cristea, Manole, Iana, Borcea. Goluri Mitracu si Raducanu