CS Universitatea Alexandria isi consolideaza pozitia de lider

Data 09 mai. 2021, categoria Teleorman Sport, Sport national, Fotbal Ligi superioare, fotbal1

Astăzi, pe terenul din localitatea Buzescu, fetele de la CS Universitatea Alexandria au  întâlnit echipa ACS Fotbal Feminin Baia Mare si au învins-o cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Elena Frîncu în minutul 80.
După această victorie, fetele antrenate de Calin Pistolea acumuleaza 23 de puncte si isi   consolideaza  primul loc în Play-out-ul Ligii I de fotbal feminin.
Sportivele care au evoluat astăzi: Andreea Pencea- Roxana Șerban ( Mădălina Radu 70), Oana Dumitrache, Iulia Iorgoni, Ana Maria Boldeiu, Claudia Pană, Cristina Tudorache, Alexandra Nica, Andra Olaru, Iulia Săvescu și Elena Frîncu. Rezerve neutilizate: Otilia Durlă și Carmen Trifu.
Următorul meci se va disputa miercuri, tot la Buzescu, împotriva campioanei en-titre,Universitatea Olimpia Cluj-Napoca, într-un joc contând pentru sferturile Cupei României.