Erik lincar: ”Sunt un pic, așa, fără explicații de ce am tratat așa repriza a doua”

Data 25 oct.. 2020, categoria Fără categorie

Desi a castigat lejer meciul cu CSM Resita, antrenorul turnenilor s-a declarat nemultumit de modul cum jucatorii au ales sa trateze partea secunda, cand nu s-a mai marcat nici un gol, desi echipa gazda avea superioritate numerica. Turris  a ajuns la 15 puncte acumulate în nouă meciuri jucate în acest sezon și a urcat, pe locul 4 în clasament. Etapa viitoare, echipa din Turnu Măgurele joacă în deplasare, sâmbătă, de la ora 11:00, la Timișoara, cu Ripensia Timisoara.

Nu gasesc explicatii de ce am tratat asa repriza a doua, desi aveam avantaj pe tabela si un om in plus, ne doream sa marcam mai multe goluri, explicatia ar fi jocul de la Slatina de 120 de minute, astazi prima repriza a fost foarte buna, iar pe a doua am tratato foarte lejer a spus, după joc, Erik Lincar, la Radio Timișoara.