Liga 3 | Clasamentul golgeterilor seriei a 6-a

Data 03 mai. 2021, categoria Teleorman Sport, Fotbal Ligi superioare

Capitanul Alexandriei a fost pionul principal al echipei in acest sezon, Cosmin Neagu a terminat pe locul doi cu 13 goluri marcate, iar Radu Florin( Sporting Rosiori) pe pozitia a 6-a  cu 5  goluri marcate. 

Clasamentul golgeterilor seriei a 6-a

Liga 3

Golgheteri / 15 goluri

Alin Călin ( Unirea Bascov )

Golgheteri / 13 goluri

Cosmin Neagu ( CSM Alexandria )

Golgheteri / 9 goluri

Robert Dalu ( Vediţa Coloneşti )

Andrei Burlacu ( U Craiova 2 )

Golgheteri / 8 goluri

Andrei Iliescu ( Flacăra Moreni )

Golgheteri / 7 goluri

Alexandru Fotescu ( A C S O Filiaşi )

Narcis Marina ( F C Pucioasa )

Robert Stancu ( Vedita Colonesti )

Golgheteri / 5 goluri

Florin Radu ( Sporting Roşiori )

Alexandru Florescu ( Unirea Bascov )

Andrei Bâră ( Vediţa Coloneşti )

Golgheteri / 4 goluri

Marius Matei ( CSM Alexandria )

Emanuel Ernest ( Sporting Rosiori )

Dragos Săulescu ( A C S O Filiaşi )

Claudiu Niculăescu ( Flacara Moreni )

Tiberiu Calofir ( Flacăra Moreni, Sporting )

Nicolae Ruţă ( Vediţa Coloneşti )

Catalin Manolache ( ACSO Filiaisi )

Golgheteri / 3 goluri

Robert Petre ( U Craiova 2 )

Alin Bugeanu ( Sporting Roşiori )

Crinel Stoica ( F C Pucioasa )

Alin Pencea (Sporting Roşiori)

Valentin Neaga ( Sporting Roşiori )

Marian Danciu ( U Craiova 2 ) 2 retur

Alexandru Iamandache ( F C Pucioasa )

Dragoş Cernea ( Flacăra Moreni )

Andrei Vaştag ( A C S O Filiaşi )

Daniel Mărgărit ( A C S O Filiaşi )

Golgheteri / 2 goluri

Remus Trancă ( U Craiova ),

Alexandru Cincă ( Vediţa Coloneşti )

Viorel Vâlcică ( CSM Alexandria )

Mihai Chiriac ( CSM Alexandria )

Florică (Petrolul Potcoava)

Alin Nisipeanu ( F C Pucioasa )
Leonard Manole ( Unirea Bascov )

Mihai Vintilă (Sporting Roşiori)

Costin Ciochină (Sporting Roşiori)

Adrian Pătulea ( Flacăra Moreni )

Mario Ioana ( CSM Alexandria )

Marco Popa (Petrolul Potcoava),

Mihai Năvodaru (Petrolul Potcoava)

David Savu ( Vediţa Coloneşti )

Ionut Tataru ( A C S O Filiasi )

Alexandru Capac ( U Craiova 2 ) 1 retur

Eduard Dina ( A C S O Filiasi ) 1 retur

Mario Iordache ( Unirea Bascov )

Eduard Sârbu ( CSM Alexandria )

Florin Voicu ( Academica )

Madălin Coman ( Vediţa Coloneşti )

Denis Guţă ( U Craiova 2 )

Robert Jerdea ( Academica Clinceni )

Raul Dobre ( Academica Clinceni )

Richard Tilică ( F C Pucioasa )

Iulian Urâtu ( Sporting Roşiori )

Marius Neicu ( Petrolul Potcoava )

Cristian Poiană ( ACSO Filiaşi )

Comentariu