Turris Turnu Magurele a ratat orice sansa de a promova dupa un final de infarct

Data 02 aug.. 2020, categoria Teleorman Sport

Ultima etapa din play-off-ul ligii 2 a oferit un meci de infarct in Regie intre Rapid Bucuresti si Turris Turnu Magurele. Dupa 0-0 la pauza si un meci inchis, fara mari ocazii de gol, Adrian Voicu penetreaza poarta adversa in minutul 60 si coroborat cu rezultatele din celelalte partide, Turris era promovata de pe locul secund, numai ca, in minutul 90+5, Horatiu Fesnic acorda usor o lovitura libera pentru Rapid  de la 20 metri de poarta lui Dutu, Sefer suteaza in zid, mingea ajunge la Jorza care suteaza spre poarta lui D. Dutu, mingea este deviata si il pacaleste pe portarul turnean, 1-1 si visul frumos la care visa un oras intreg a fost spulberet in 10 secunde. UTA Arad si FC Arges au promovat direct, CS Mioveni merge la baraj dupa ce a pierdut rusinos, acasa cu Petrolul, iar neferita Turris termina pe un onorabil loc 4.

Turris Turnu Magurele: Duțu – Buleică (Nwabueze 90+2′), Ispas, Ct. Pîrvulescu, Fl. Mitrea – Sil. Pană (cpt.)(Sălcianu 90+2′), Cioinac – Haită (Rob. Neacșu 86′) – Tescan (Serediuc 60′), Alb. Voinea, Ad. Voicu
Rezerve neutilizate: Aur. Păun – Bg. Matei, Cl. Moisie
Antrenor: Erik Lincar